40 відсотків росіян вважають, що без репресій Сталіна не можна було зберегти порядок в країні

07.07.2017 | Организатор события: Понзель Марина Генадіївна

Опитування громадської думки, який провів Всеросійський центр вивчення громадської думки ВЦВГД (ВЦИОМ - рос.мовою)), показав, що 43% росіян вважають, що без сталінських репресій не можна було зберегти порядок в країні. Одночасно 49% впевнені, що репресії нічим не можна виправдати.

Однак коли людей запитували про судові рішення у справах репресованих, то лише 16% заявили, що вважають їх справедливими, тоді як 68% дотримуються протилежної думки.

Читайте статью: Россия была самой большой и долговременной фальшивкой в мире

37% опитаних вважають, що жертвами репресій ставали незгодні з політикою влади. Версію про те, що за часів Сталіна в основному репресували зрадників і змовників, дотримуються 24%. Кожен десятий (10%) вважає, що репресіям за часів Сталіна частіше піддавалися представники окремих етнічних груп.

  Картинки по запросу 40 відсотків росіян вважають, що без репресій Сталіна не можна було зберегти порядок в країні

90% опитаних заявили, що вони знайомі з поняттям «сталінські репресії», при цьому 72% заявили, що необхідно якомога більше розповідати про жертви каральної машини, щоб це ніколи не повторилося, а 22% пропонують обговорювати тему по мінімуму, щоб «це не позначалося негативно на іміджі країни».

Проведене опитування було проведено в рамках співпраці ВЦИОМ, музею історії ГУЛАГу і Фонду пам'яті.

Вспомните новость: График, который объясняет всю мировую экономику - Украины нет, а Россия это просто страна с ядерной бомбой

Як зазначив, коментуючи результати опитування, генеральний директор ВЦВГД Валерій Федоров, суспільству поки не вдається розставити всі крапки над i, а тому воно приречене повертатися до гострих політичних і моральних питань, які ставить історія сталінського правління.

Тим часом, соціологи зауважують, що результати соціологічних досліджень, ставлення до Сталіна в російському суспільстві змінювалося останні 17 років. Якщо на початку 2000-х в опитуваннях Левада-центру переважала негативна оцінка діяльності Сталіна, то в жовтні 2008 року кількість шанувальників Сталіна вперше перевищила кількість ненависників. За даними ж опитування, проведеного в лютому 2017 року, добре до Сталіна ставилися рекордні 46% опитаних.

Джерело: Аргумент

Читайте статью: Крах "русского мира" или утопический сценарий распада Российской федерации

Вспомните новость: Структура экономики в России сейчас, как в Нигерии. Я не вижу у РФ возможностей для роста, - Бальцерович

Оцените материал:
0
Нравится


Популярні судові рішення
Название события
Текст описание события: