Главная Юридический мир ... Таблоид 13 порад від Сема Альтмана ( OpenAI ) про УСПІХ

13 порад від Сема Альтмана ( OpenAI ) про УСПІХ

Отключить рекламу
 - 364cc4bfc1c247d2ff4878d3d10b60b7.jpg

Ледь не головним технологічним героєм 2023-го став CEO OpenAI Сем Альтман. Про його біографію, погляди, нещодавнє звільнення та повернення в компанію написано багато всього. А що про успіх та шляхи його досягнення каже сам підприємець? У січні 2019-го Альтман запостив у блог текст під назвою «Як досягти успіху» — він достатньо поглиблено відповідає на це питання. Статтю українською мовою підготувало Бюро перекладів для бізнесу MK:translations. Ми публікуємо адаптований переклад матеріалу.

Я спостерігав за тисячами засновників компаній і багато думав про риси, необхідні тим, хто хоче заробити величезні гроші або створити щось важливе. Зазвичай спочатку люди хочуть першого, а потім розуміють, що бажають останнього.

Ось мої 13  думок про те, як досягти успіху, який не вписується в жодні стандарти. Усі ці пункти простіше виконати, якщо ви вже досягли певного базового рівня успіху (скориставшись своїми привілеями або доклавши зусиль) і хочете вийти на нові висоти. Але багато з них стануть в пригоді кожному.

Розвивайтеся за геометричною прогресією

Геометрична прогресія — це справжня магія. Шукайте її усюди. Експоненціальні криві — ключ до справжнього багатства.

Бізнес середнього розміру, вартість якого щороку зростає на 50%, дуже швидко стане величезним. Наразі досить мало компаній у світі можуть похвалитися створенням справжнього ефекту мережі та досягненням надзвичайної здатності до масштабування. Але з розвитком технологій це стане доступним для все більшого числа. Пошук і створення таких компаній варті чималих зусиль.

Також необхідно створити експоненціальну криву з самого себе. Намагайтеся жити так, щоб графік вашого життя завжди рухався вгору та вправо. Важливо прагнути побудувати кар’єру, яка розвиватиметься експоненціально. У більшості сфер прогрес відбувається вельми лінійно.

ТАБЛОИД: Роскошь, успех, деньги: правила жизни Бернара Арно – самого богатого человека в мире

Не вигідно працювати у галузі, де люди, які займаються цією справою два роки, можуть бути настільки ж ефективними, як і ті, що працюють два десятиліття.

Слід завжди вчитися дуже швидко. У міру просування вашої кар’єри кожна одиниця роботи має приносити все вагоміші результати. Створити такий ефект можна різними засобами, зокрема за допомогою капіталу, технологій, бренду, ефекту мережі або керування людьми.

Завжди корисно зосередитися на додаванні чергового нуля до визначених вами метрик успіху — гроші, статус, вплив на світ або щось інше. Я готовий зачекати будь-яку кількість часу між проєктами, аби знайти той, який мене насправді зацікавить. Завжди шукаю проєкти, у разі успіху яких моя попередня кар’єра виглядатиме лише приміткою внизу сторінки.

Більшість людей грузнуть у можливостях лінійного розвитку. Будьте готові відмовлятися від незначних пропозицій, щоб зосередитися на потенційних якісних змінах.

На мою думку, найбільша конкурентна перевага у бізнесі — для компанії або для кар’єри однієї людини — довгострокове мислення з широким поглядом на те, як різноманітні системи у світі збираються разом. Один з ключових аспектів експоненціального зростання — те, що найважливішими є найвіддаленіші від сьогодення роки. У світі, де майже ніхто не дотримується справді довгострокових поглядів, ринок щедро винагороджує тих, хто це робить.

Довіряйте експоненті, будьте терплячими, і життя вас приємно здивує.

Вірте в себе

Віра в себе має величезну силу. Найуспішніші люди, яких я знаю, вірять у себе майже до безпам’ятства. Культивуйте це від початку. Отримуючи більше доказів, що ваші судження правильні, а ви точно здатні досягати певних результатів, починайте більше довіряти собі.

Якщо не вірите в себе, важко дозволити собі мати суперечливі ідеї щодо майбутнього. Але саме тут створюється найбільша цінність.

Я пам’ятаю, як багато років тому Ілон Маск провів мені екскурсію заводом SpaceX. Він детально розповідав про виробництво кожної частини ракети. Проте найбільше запам’ятався вираз абсолютної впевненості на його обличчі під час розмови про відправлення великих ракет на Марс. Я йшов звідти й думав: «Ага, тобто ось він, еталон впевненості».

Керування моральним станом власним та команди — одне з найскладніших завдань у будь-якому починанні. Виконати його майже неможливо без сильної віри в себе. І на жаль, що ви амбітніші, то активніше світ намагатиметься зламати вас.

Більшість дуже успішних людей хоча б раз були справді праві щодо майбутнього, коли люди думали, що вони помиляються. В іншому разі вони зіткнулися б із набагато вищою конкуренцією.

Віру в себе необхідно збалансувати з рефлексією. Раніше я ненавидів будь-яку критику й активно уникав її. Тепер завжди намагаюся прислухатися до неї та припускати, що вона справедлива, а тоді вирішувати, чи хочу діяти відповідно. Шукати правду важко й часто болісно, але саме це відрізняє віру в себе від самообману.

Цей баланс також допоможе вам не створювати враження зарозумілої та відірваної від реальності людини.

ТАБЛОИД: Пивной тест: Стив Джобс использовал гениальный трюк при приеме на работу в Apple

Навчіться мислити незалежно

Підприємництва дуже складно навчити, оскільки дуже важко навчити когось оригінально мислити. Школа на це не розрахована. Навпаки, здебільшого вона винагороджує протилежні риси. Тому це доведеться виховувати в собі самостійно.

Думати, виходячи з перших принципів, і намагатися генерувати нові ідеї цікаво. Знаходити людей, з якими можна обмінюватися ними, — чудовий спосіб вчитися робити це краще. Наступний крок — пошук простих і швидких способів перевірити ці ідеї в реальному світі.

Кредо підприємців: «Я зазнаю багато невдач, і одного разу буду абсолютно правий». Щоб зловити удачу, слід дати собі більше шансів на це.

Один з найпотужніших уроків: ви можете придумати, що робити в ситуаціях, які, здавалося б, не мають виходу. Що більше разів це зробите, то більше віри матимете. Мужність приходить, коли дізнаєтеся, що можете піднятися після того, як вас збили з ніг.

Навчіться ефективно «продавати»

Самої віри в себе недостатньо. Ви маєте вміти переконувати інших людей в тому, що вірите самі.

Усі найуспішніші кар’єри певною мірою перетворюються на роботу продавця. Доводиться рекламувати свої плани клієнтам, потенційним співробітникам, пресі, інвесторам тощо. Для цього потрібне натхненне бачення, хороші комунікаційні навички, певна харизма та докази спроможності виконати свої обіцянки.

Розвиток навичок комунікації (особливо письмової) — це інвестиція, яка обов’язково окупиться. Раджу спочатку переконатися, що ваші думки ясні, а потім використовувати просту і лаконічну мову.

Найкращий спосіб ефективно щось продавати — щиро вірити у те, що продаєте. Продавати те, у що насправді вірите, дуже приємно. Намагання «впарити» якесь шарлатанство, навпаки, викликає жахливі відчуття.

Навчання ефективних продажів працює так само, як і вдосконалення будь-якої іншої навички. Це доступно кожному, якщо вдатися до цілеспрямованої практики. Але чомусь (можливо, бо воно здається дещо непристойним) багато людей вважають, що саме цьому навчитися неможливо.

ТАБЛОИД: Билл Гейтс говорит, что искусственный интеллект «убьет» Google Поиск и Amazon

Ще одна з моїх головних порад щодо продажів — приходити особисто на всі важливі зустрічі.

Коли я тільки починав бізнес, я завжди був готовий до такого. Часто це було зайвим, але три рази призвело до переломних моментів у моїй кар’єрі, яких інакше не сталося б.

Легше ставтеся до ризиків

Більшість людей переоцінюють ризики та недооцінюють винагороду. Ризикувати важливо, оскільки неможливо завжди мати рацію. Слід випробовувати багато різного й швидко адаптуватися в міру пізнання нового.

Часто простіше ризикувати на початку кар’єри. Ви не так багато можете втратити, зате є шанс отримати значно більше. Після досягнення рівня, на якому відсутня загроза невиконання ваших основних зобов’язань, варто спробувати простіше ставитися до ризику. Шукайте можливості зробити невелику ставку таким чином, щоб втратити 1x у разі програшу, але виграти 100х, якщо все спрацює. Потім зробіть більшу ставку в цьому ж напрямі.

У YC помітили поширену проблему із засновниками компаній, які багато років пропрацювали на Google або Facebook. Коли люди звикають до комфортного життя, стабільної роботи та репутації успішних в усьому, стає дуже важко залишити це. Навіть у разі звільнення думка про повернення залишається дуже привабливою. Легко — і природно для людини — надавати перевагу короткостроковій вигоді та зручності перед довгостроковою самореалізацією.

Але коли ви не біжите по «доріжці», маєте можливість іти за своєю інтуїцією та витрачати час на речі, які можуть виявитися насправді цікавими. Один з найефективніших способів досягти цього — вести дешеве та гнучке життя, доки можете. Але для цього потрібно чимось жертвувати.

Зосереджуйтеся

Фокус на роботі підвищує її ефективність у багато разів.

Майже всім знайомим мені людям не зашкодило б витратити більше часу на роздуми про те, на чому варто зосередитися. Значно важливіше працювати в правильному напрямі, ніж багато годин. Більшість людей марнують час на речі, які не мають значення.

Щойно визначитеся з тим, що потрібно робити, будьте нестримні у швидкому виконанні невеликої кількості пріоритетів. Я ще не зустрічав повільної людини, яка досягла б успіху.

Важко працюйте

Якщо працювати із розумом або дуже важко, можна досягти приблизно 90-го процентилю у своїй галузі. Це значне досягнення. Але для потрапляння у 99-й процентиль знадобиться працювати і важко, і з розумом. Ви конкуруватимете з іншими дуже талановитими людьми, які мають чудові ідеї та готові так само багато працювати.

Надзвичайні люди отримують надзвичайні результати. Щоб багато працювати, доводиться жертвувати величезною частиною життя, і абсолютно раціональне рішення — не робити цього. Проте такий підхід несе багато переваг. Як у багатьох інших випадках, інерція викликає експоненціальне зростання, а успіх веде за собою успіх.

Часто це ще й цікаво. Одне з найбільших задоволень — знайти справу свого життя, досягти у ній високого рівня та дізнатися, що твоя робота впливає на щось значно більше за тебе. Один із засновників нещодавно був дуже здивований тим, наскільки щасливішим і реалізованішим почав почуватися, коли звільнився з великої компанії та почав працювати над максимізацією свого впливу на світ. Важку працю в цьому напрямі слід цінувати.

Також необхідно навчитися важко працювати без вигорання. Кожен знаходить своє рішення, але є одне, яке працює майже завжди: знайти роботу, яка подобається, і виконувати її з людьми, з якими вам приємно проводити час.

На мою думку, люди, які вдають, нібито можна бути суперуспішним у професії, не працюючи більшу частину доби (протягом певного періоду життя), роблять ведмежу послугу.

Насправді здатність багато працювати — один з найточніших чинників, за якими можна спрогнозувати успіх у довгостроковій перспективі.

Ще одна порада щодо важкої праці: робіть так уже на початку кар’єри. Вона накопичується, як відсотки. Що раніше ви почнете, то більше часу матимете, щоб отримати віддачу. Крім того, легше важко працювати, коли у вас менше інших обов’язків, що часто, але не завжди, трапляється в молодості.

Будьте сміливими

Я вважаю, що легше зробити складний стартап, ніж простий. Люди хочуть доєднатися до цікавої справи та відчувати, що їхня робота має значення.

Якщо ви просуваєтеся в розв’язанні важливої проблеми, поруч постійно будуть ті, хто бажають вам допомогти. Дозвольте собі мати амбіції та не бійтеся працювати над тим, над чим насправді хочете.

Якщо всі навколо відкривають компанії з розробки мемів, а вам хочеться займатися редагуванням генома, — робіть та не сумнівайтесь.

Прислухайтеся до своєї допитливості. Речі, які здаються вам захопливими, часто є такими й для інших людей.

Будьте вольовими

Відкрию вам велику таємницю: світ можна змінювати своєю волею у дивовижній кількості випадків. Більшість людей навіть не намагаються це робити та просто примиряються зі станом речей.

Люди мають величезну здатність змушувати речі відбуватися. Поєднання невпевненості в собі, занадто ранньої здачі та недостатньої наполегливості не дає змоги більшості розкрити свій потенціал.

Просіть того, чого хочете. Зазвичай ви це не отримаєте, відмова буде болісною. Але коли спрацює, результати дивовижні. Люди, які кажуть: «Я продовжуватиму, поки це не спрацює, і які б проблеми переді мною не постали, я із ними впораюсь», — і кажуть це серйозно, майже завжди досягають успіху. Вони наполягають досить довго, щоб отримати шанс на удачу.

Мій еталон — Airbnb. Вони розповідають багато історій, які я б не рекомендував намагатися відтворити. Проте змогли протриматися достатньо довго, щоб удача їм посміхнулася.

Щоб бути вольовим, потрібно залишатись оптимістом. На щастя, це особистісна риса, яка розвивається на практиці. Я ніколи не зустрічав дуже успішного песиміста.

Зробіть так, щоб з вами було складно конкурувати

Більшість людей розуміють, що цінність компанії вища, якщо з нею важко конкурувати. Це важливо і, звісно, правда. Воно працює і для вас як для окремого спеціаліста. Якщо інші можуть робити те саме, що й ви, вони будуть, при чому за менші гроші.

Найкращий спосіб домогтися того, щоб з вами було важко конкурувати, — сформувати важелі впливу. Це можна зробити, наприклад, за допомогою особистих стосунків з людьми, сильного персонального бренду або високого рівня навичок у різних суміжних галузях. Існують численні інші стратегії, але цього обов’язково слід досягти.

Більшість людей роблять те саме, що й інші. Зазвичай таке наслідування — помилка. В цьому випадку конкурувати буде нескладно.

Побудуйте нетворк

Відмінну роботу виконують команди. Зробити видатну кар’єру неможливо без мережі талановитих людей, із якими можна працювати (тісно й не дуже). Часто тільки розмір мережі знайомих вам насправді талановитих людей обмежує ваші потенційні досягнення.

Ефективний спосіб будувати мережу — якомога більше допомагати людям. Ця стратегія, якої я дотримувався достатньо довго, принесла мені більшість найкращих кар’єрних можливостей і три з чотирьох найкращих інвестицій. Мене постійно дивує, як часто зі мною трапляється щось хороше, тому що я допоміг засновнику десять років тому.

Один із найкращих способів побудувати мережу — здобути репутацію людини, яка насправді піклується про колег.

Щедро діліться успіхом, ви отримаєте в десятки разів більше. Також навчіться знаходити найсильніші сторони людей і призначати їх на відповідні посади. (Це найважливіше вміння для керівника, якого я навчився, і я мало де про це читав). Намагайтеся здобути репутацію людини, здатної підштовхнути людей до того, щоб вони домоглися більшого, ніж розраховували, але не настільки, щоб вони вигоріли.

Кожен робить щось краще за інших. Визначайте себе за своїми сильними, а не слабкими сторонами. Визнавайте свої слабкості та шукайте способи обійти їх, але не дозволяйте їм перешкоджати досягненню ваших цілей. Підприємці на диво часто кажуть мені: «Я не можу зробити X, оскільки у мене погано з Y», — і майже завжди це свідчить про недостатню креативність. Найефективніший спосіб компенсувати свої слабкості — наймати у команду людей, які доповнюють вас, а не тих, кому добре даються ті ж речі.

Надцінний аспект побудови мережі — уміння добре відшукувати приховані таланти. З практикою буде значно легше швидко розгледіти в людях інтелект, драйв і креативність. Найпростіше навчитись цього, зустрічаючись із великою кількістю людей і відмічаючи, хто в результаті вразив вас, а кому це не вдалося. Пам’ятайте, що важливіше за все — швидкість розвитку, а досвід і поточні досягнення не треба переоцінювати.

Коли зустрічаюся з новими людьми, намагаюсь завжди питати себе: «Чи є ця людина стихією?». Такий евристичний метод допомагає досить ефективно знаходити людей, які з високою ймовірністю зроблять щось надзвичайне.

Особлива стратегія розвитку мережі — знайти видатну людину, яка зробить на вас ставку, в ідеалі — на початку кар’єри. Не здивую вас, якщо скажу, що кращий спосіб домогтися цього, зробити все, щоб бути корисним. І пам’ятайте, що врешті-решт вам доведеться заплатити за це.

Нарешті, не забувайте проводити час із позитивними людьми, які підтримують ваші амбіції.

ТАБЛОИД: «Теория гиперпространства – это математический трюк»: украинский физик Михаил Дальченко, который помог открыть бозон Хиггса

Щоб стати багатим, треба володіти речами

Найбільша економічна омана мого дитинства полягала в тому, що люди стають багатими завдяки високим зарплатам. За певними винятками — наприклад, зірки шоубізнесу — майже жоден з людей, включених до списку Forbes, потрапив туди не через зарплату.

Насправді багатим можна стати, якщо володіти активами, цінність яких швидко зростає. Вони можуть включати частину бізнесу, нерухомість, природні ресурси, інтелектуальну власність або інші подібні речі. Але так чи інакше, необхідно мати якусь власність, а не просто продавати свій час. Час масштабується тільки лінійно.

Найкращий спосіб — робити речі, які потрібні людям у великих масштабах.

Майте внутрішню мотивацію

У більшості людей мотивація здебільшого зовнішня. Вони роблять щось, тому що хочуть вразити інших. Це погано з багатьох причин, але я наведу дві найважливіші.

По-перше, ви працюєте над загальноприйнятими ідеями та будуєте загальноприйняту кар’єру. Вам буде дуже важливо (значно важливіше, ніж ви думаєте), чи вважають інші, що ви чините правильно. Це, імовірно, завадить вам зробити справді цікаву роботу, а навіть якщо вдасться, її все одно виконає і хтось інший.

По-друге, зазвичай ваші розрахунки ризику будуть помилковими. Ви занадто перейматиметеся тим, щоб встигати за іншими й не пасти задніх у конкурентних іграх, навіть короткостроково.

Причому вищий ризик розвитку такої зовнішньої мотивації у розумних людей. Усвідомлення цього допомагає, але ненадовго — вам, найімовірніше, доведеться дуже постаратися, щоб не потрапити в міметичну пастку.

Найуспішніші люди, яких я знаю, мають передусім внутрішню мотивацію.

Вони роблять свою справу, щоб вразити самих себе. А ще тому, що відчувають обов’язок щось зробити в цьому світі. Після того як заробите достатньо грошей (щоб купувати все, що хочете) і здобудете достатній соціальний статус (щоб перестало бути цікаво домагатися більшого) це єдина відома мені сила, яка й надалі рухатиме вас до вищих рівнів продуктивності.

Ось чому мотивація людини надважлива. Це перше, що я намагаюсь зрозуміти про нових знайомих. Складно визначити правила вірної мотивації, але коли зустрінете її, обов’язково впізнаєте.

Еталон для мене — Джессіка Лівінгстон і Пол Грем. У перші роки існування YC над ним багато насміхалися. Майже ніхто не вірив, що акселератор стане великим успіхом. Але вони вважали, що якщо їхній задум спрацює — це буде чудово для світу. А ще вони обожнюють допомагати людям і були переконані, що запропонована ними нова модель краща за наявну.

Зрештою, ви визначатимете свій успіх за відмінними результатами роботи у важливих для вас сферах. Що раніше почнете рух у цьому напрямку, то більший шлях зможете пройти. Дуже важко досягти шаленого успіху у справі, якою ви не одержимі.

Джерело: Vector

  • 1342

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1342

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст