Документ z0484-24, чинний, поточна редакція — Прийняття від 05.03.2024
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 16.04.2024. Подивитися в історії? )
Експортування великих файлів може зайняти більше часу!
Виберіть формат файлу для збереження:

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

05.03.2024  № 137


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
03 квітня 2024 р.
за № 484/41829

Про затвердження Методики визначення номенклатури та обсягів матеріальних резервів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків

Відповідно до частини третьої статті 98 Кодексу цивільного захисту України, абзацу другого пункту 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 10 серпня 2023 року № 3322-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо матеріально-технічного забезпечення заходів у сфері цивільного захисту», пункту 4 Порядку створення та використання матеріальних резервів (крім державних) для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775, з метою врегулювання порядку визначення номенклатури та обсягів матеріальних резервів НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Методику визначення номенклатури та обсягів матеріальних резервів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків, що додається.

2. Управлінню взаємодії з Державною службою України з надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ України (Корева Ю.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

І. Клименко

ПОГОДЖЕНО:

Міністр енергетики України

Міністр з питань стратегічних галузей
промисловості України

Міністр юстиції України

Міністр охорони здоров’я України

Голова Державної регуляторної
служби України

Голова Державного агентства
водних ресурсів України

Голова Державного агентства
лісових ресурсів України

Перший заступник Голови Державного
агентства України з управління
зоною відчуження

Тимчасово виконуючий обов’язки
Голови Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

Виконавчий директор Всеукраїнської
Асоціації органів місцевого самоврядування
«Асоціація міст України»



Г. Галущенко


О. Камишін

Д. Малюська

В. Ляшко


О. Кучер


М. Янчук


В. Смаль



А. Тимчук



А. Даник



О. Слобожан



ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
05 березня 2024 року № 137


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
03 квітня 2024 р.
за № 484/41829

МЕТОДИКА
визначення номенклатури та обсягів матеріальних резервів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків

1. Ця Методика встановлює механізм визначення номенклатури та обсягів матеріальних резервів (крім державного) для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків.

2. Ця Методика призначена для використання центральними органами виконавчої влади, визначеними Кабінетом Міністрів України, Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування (далі - органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування), суб’єктами господарювання, у власності або користуванні яких є об’єкти підвищеної небезпеки (далі - суб’єкти господарювання), під час створення матеріальних резервів.

3. У цій Методиці терміни вживаються в значеннях, наведених у Кодексі цивільного захисту України, Законі України «Про державні резерви», Порядку створення та використання матеріальних резервів (крім державних) для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775, та інших нормативно-правових актах у сфері цивільного захисту.

4. Номенклатура та обсяги матеріальних резервів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків (далі - Номенклатура) розробляються та затверджується органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання за формою, наведеною в додатку 1 до цієї Методики.

5. Під час формування Номенклатури відповідальними особами органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, на яких покладено функціональні обов’язки з питань цивільного захисту (далі - відповідальні особи), здійснюються відповідні розрахунки та надаються обґрунтування щодо необхідності закладення до матеріальних резервів відповідного переліку матеріальних цінностей та їх обсягу.

Для реалізації функцій і завдань єдиної державної системи цивільного захисту відповідальні особи функціональних і територіальних підсистем, ланок та субланок, у разі необхідності, можуть залучати фахівців органів управління цивільного захисту відповідно до компетенції.

6. Під час розроблення Номенклатури органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання враховуються:

1) інформація, викладена в планах реагування на надзвичайні ситуації, розроблених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2017 року № 626 «Про затвердження Порядку розроблення планів діяльності єдиної державної системи цивільного захисту» (далі - плани реагування), зокрема про перелік надзвичайних ситуацій (далі - НС), ризик виникнення яких ймовірний на відповідній території (об’єкті суб’єкта господарювання), види забезпечення та сили цивільного захисту, які залучаються до ліквідації наслідків НС;

2) зміст та обсяги заходів з евакуації населення (працівників), матеріальних і культурних цінностей, безпечні райони, придатні для розміщення евакуйованого населення та майна, відповідно до планів проведення заходів з евакуації населення (працівників), матеріальних і культурних цінностей у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2017 року № 626 «Про затвердження Порядку розроблення планів діяльності єдиної державної системи цивільного захисту» (далі - плани евакуації);

3) найбільш імовірні сценарії розвитку ситуації в разі виникнення небезпек, оцінку їх можливих наслідків відповідно до планів управління ризиками, розроблених відповідно до Порядку управління ризиками виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру та пожеж, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31 липня 2023 року № 627, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 серпня 2023 року за № 1397/40453.

7. Перегляд Номенклатури здійснюється за необхідності та в разі:

внесення змін до планів реагування та/або планів евакуації;

заміни матеріальних цінностей у зв’язку із зміною стандартів і технології виготовлення виробів;

зміни асортименту номенклатури.

8. Для визначення переліку матеріальних цінностей для включення до Номенклатури проводиться:

1) аналіз видів НС, що сталися протягом останніх років у регіоні, на відповідній території, підприємстві, їх періодичності, характеру та масштабу, запобіжних заходів для уникнення / мінімізації НС (у разі відсутності такої інформації в планах реагування розрахунки здійснюються, виходячи з прогнозованих ризиків виникнення НС), а також ризиків, виникнення яких ймовірні на відповідній території (відповідному об’єкті);

2) розрахунок орієнтовних витрат, пов’язаних з евакуацією населення згідно з планами евакуації з урахуванням витрат на перевезення населення до безпечних районів, тривалості ймовірного періоду забезпечення життєдіяльності постраждалого населення, протягом якого має здійснюватися використання матеріальних резервів, а також можливості розгортання проміжних пунктів та пунктів розміщення евакуйованого населення в безпечних зонах;

3) розрахунок очікуваного обсягу першочергових відновлювальних робіт у разі руйнування об’єктів критичної інфраструктури, лікарень, шкіл, будівель внаслідок імовірних НС, а також кількості обладнання, майна, витратних матеріалів, які можуть використовуватися.

9. За результатами аналізу та розрахунків, визначених у пунктах 6 та 8 цієї Методики, визначаються види ймовірних НС та складаються відповідні переліки матеріальних цінностей.

Обсяги матеріальних цінностей закладаються в кількості, необхідній для здійснення першочергових заходів із ліквідації (мінімізації) наслідків НС, а також для проведення заходів із запобігання виникненню НС, надання термінової допомоги постраждалим.

Для уникнення подвійного закладання матеріальних цінностей до місцевих матеріальних резервів під час формування Номенклатури органам місцевого самоврядування необхідно враховувати обсяги накопичення об’єктових резервів суб’єктами господарювання, розташованих у межах територій територіальних громад.

Під час формування Номенклатури регіональних матеріальних резервів обласним державним адміністраціям необхідно враховувати обсяги накопичення місцевих матеріальних резервів у регіоні.

У разі дублювання матеріальних цінностей у декількох рекомендованих переліках за видами НС під час формування Номенклатури враховується їх найбільший показник.

Перелік рекомендованих матеріальних цінностей для здійснення заходів із запобігання виникненню НС, ліквідації їх наслідків за видами ймовірних НС та евакуації населення щодо включення їх до Номенклатури наведено в додатках до цієї Методики.

10. Рекомендований перелік матеріальних цінностей для реалізації заходів з евакуації населення (працівників), матеріальних і культурних цінностей у разі загрози виникнення або виникнення НС наведено в додатку 2 до цієї Методики.

Під час визначення обсягу необхідних матеріальних цінностей для проведення заходів з евакуації населення (працівників), матеріальних і культурних цінностей у разі загрози виникнення або виникнення НС (далі - заходи з евакуації) рекомендується враховувати такі показники:

чисельність населення, що мешкає в зоні ймовірного виникнення НС і підлягає евакуації;

мінімальний строк життєзабезпечення евакуйованого населення (5-7 днів);

відстань до проміжних пунктів евакуації та пунктів розміщення евакуйованого населення в безпечних районах;

кількість транспортних засобів, що можуть бути задіяні для евакуації;

норми витрат пально-мастильних матеріалів.

Необхідні обсяги пально-мастильних матеріалів для забезпечення транспортних засобів, що будуть залучені до евакуації населення із зони НС до безпечних районів, розраховуються за формулою:

О = Q1 × V × N,

де:

О

-

обсяги пально-мастильних матеріалів;

Q1

-

кількість техніки автотранспортного парку;

V

-

відстань до проміжних пунктів евакуації, приймальних пунктів евакуації та пунктів розміщення евакуйованого населення в безпечних районах;

N

-

норми витрат пально-мастильних матеріалів для автотранспортних засобів.

У разі визначення планами евакуації автотранспортного парку суб’єкта господарювання, який залучатиметься до заходів евакуації, кількість пально-мастильних матеріалів розраховується без врахування витрат для забезпечення транспортних засобів.

Для розгортання проміжних пунктів евакуації населення, пунктів санітарної та спеціальної обробки під час евакуації із зон імовірного радіоактивного, хімічного, біологічного зараження рекомендовано передбачити в Номенклатурі комплекти одягу, взуття та білизни для евакуйованого населення.

Обсяги одноразового посуду для евакуйованого населення розраховуються за формулою:

OП = Qn × Т × Q2,

де:

ОП

-

обсяги одноразового посуду;

Qn

-

кількість населення, що підлягає евакуації;

Т

-

тривалість проживання евакуйованого населення;

Q2

-

періодичність харчування.

Для визначення кількості засобів енерго- та теплопостачання для забезпечення проміжних пунктів евакуації та пунктів розміщення евакуйованого населення в безпечних районах рекомендовано розрахувати кількість наметів, їхню площу та місткість, чисельність евакуйованого населення згідно з планом евакуації.

11. Угоди про закупівлю харчових продуктів для забезпечення постраждалих та/або евакуйованого населення в разі виникнення НС або ліквідації наслідків НС рекомендується укладати із суб’єктами господарювання, які спеціалізуються на виробництві та/або продажі продуктів харчування та мають умови для їх зберігання.

Розрахунок обсягів харчових продуктів проводиться з урахуванням чисельності населення, що підлягає евакуації до проміжних пунктів та пунктів розміщення евакуйованого населення в безпечних районах, мінімального строку життєзабезпечення евакуйованого населення (5-7 днів) та добової норми продуктів на одну людину відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 03 вересня 2017 року № 1073 «Про затвердження Норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах і енергії», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 жовтня 2017 року за № 1206/31074.

12. Накопичення лікарських засобів, медичних виробів відомчого, регіонального та місцевих резервів здійснюється відповідно до вимог законодавства України.

13. Рекомендований перелік матеріальних цінностей для розгортання пунктів тимчасового перебування постраждалих у разі загрози виникнення або виникнення НС, пов’язаних із припиненням (порушенням) роботи систем централізованого водопостачання, водовідведення, електро-, газо- та теплопостачання (в осінньо-зимовий період), наведено в додатку 3 до цієї Методики.

14. Рекомендований перелік матеріальних цінностей для відновлення інфраструктури, будинків під час ліквідації наслідків НС наведено в додатку 4 до цієї Методики.

Для ліквідації наслідків НС у Номенклатурі рекомендується передбачити пально-мастильні матеріали, у тому числі для забезпечення транспортних засобів та засобів малої механізації аварійно-рятувальних служб та спеціалізованих служб цивільного захисту, залучених до ліквідації НС, бензо-, пневмо-, електроінструмент для звільнення доріг від повалених дерев у зоні виникнення НС.

Крім того, для організації та проведення відновлювальних робіт під час ліквідації наслідків НС у Номенклатурі рекомендується передбачити матеріальні цінності загальногосподарського призначення (будівельні матеріали, шанцевий і теслярський інструмент), автономні засоби зв’язку.

Обсяг матеріальних цінностей визначається з урахуванням кількості будівель і споруд, що мають пріоритет для відновлення та забезпечення життєдіяльності населення (лікарні, школи, дитячі будинки, мости, системи водопостачання, водовідведення, будинки) у зоні виникнення НС.

При цьому необхідно розрахувати сумарну площу вікон, покрівель будинків (споруд) і кількість необхідних витратних матеріалів для їх ремонту.

Кількість інструментів, що використовуються в процесі відновлювальних робіт, розраховується з урахуванням кількості бригад, які планують залучити до відновлення інфраструктури.

15. Рекомендований перелік матеріальних цінностей для здійснення заходів щодо забезпечення пожежної безпеки та гасіння пожеж у природних екологічних системах наведено в додатку 5 до цієї Методики.

Для забезпечення реагування на пожежі в природних екологічних системах в Номенклатурі рекомендується передбачити пально-мастильні матеріали, у тому числі для забезпечення транспортних засобів та засобів малої механізації аварійно-рятувальних служб та спеціалізованих служб цивільного захисту, залучених до ліквідації наслідків НС, бензо-, пневмо- й електроінструмент, обмежувальні стрічки, засоби зв’язку.

16. Рекомендований перелік матеріальних цінностей для запобігання виникненню НС і ліквідації їх наслідків у зонах можливого біологічного зараження, що виникають у різних галузях економіки та на об’єктах господарювання, наведено в додатку 6 до цієї Методики.

17. Рекомендований перелік матеріальних цінностей для запобігання виникненню НС і ліквідації їх наслідків у зонах можливого радіоактивного забруднення, що виникають у різних галузях економіки та на об’єктах господарювання, наведено в додатку 7 до цієї Методики.

18. Рекомендований перелік матеріальних цінностей для запобігання виникненню НС і ліквідації їх наслідків у зонах можливого хімічного забруднення з витоком небезпечних хімічних речовин, що виникають у різних галузях економіки та на об’єктах господарювання, наведено в додатку 8 до цієї Методики.

19. Накопичення засобів радіаційного та хімічного захисту для забезпечення населення та працівників формувань цивільного захисту і спеціалізованих служб цивільного захисту в разі застосування ядерної та інших видів зброї масового ураження або в разі виникнення НС на радіаційно й хімічно небезпечних підприємствах суб’єктів господарювання проводиться відповідно до вимог Порядку забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 року № 1200.

20. Рекомендований перелік матеріальних цінностей для запобігання виникненню та ліквідації наслідків НС, небезпечних подій, пов’язаних із гідрологічними явищами (водопілля, паводки, затоплення), наведено в додатку 9 до цієї Методики.

Для проведення заходів із запобігання та ліквідації наслідків НС, небезпечних подій, пов’язаних із гідрологічними явищами, до Номенклатури закладаються матеріальні цінності для укріплення берегів, ліквідації наслідків підтоплень домогосподарств та інших об’єктів, надання допомоги постраждалим.

21. Рекомендований перелік матеріальних цінностей для ліквідації наслідків НС на водних об’єктах, які виникли внаслідок транспортних аварій, аварій з викиданням (загрозою викидання) небезпечних речовин, наведено в додатку 10 до цієї Методики.

Для ліквідації наслідків НС на водних об’єктах, які виникли внаслідок транспортних аварій, аварій із викидом (загрозою викиду) небезпечних речовин, органам та суб’єктам господарювання в Номенклатурі рекомендується передбачити пально-мастильні матеріали, плавзасоби, засоби порятунку на воді, інші рятувальні засоби, сорбенти та біопрепарати для ліквідації забруднень водних поверхонь.

Кількість матеріальних цінностей для ліквідації наслідків НС на водних об’єктах розраховується з урахуванням кількості формувань, що планують залучити до порятунку людей, очищення берегової лінії та водної поверхні.

22. Рекомендований перелік матеріальних цінностей для ліквідації аварій на території гірничо- (газо / нафто)- видобувної галузі, шахт наведено в додатку 11 до цієї Методики.

Для ліквідації аварій на території гірничо- (газо / нафто)- видобувної галузі, шахт, органам та суб’єктам господарювання в Номенклатурі рекомендується передбачити пально-мастильні матеріали, засоби освітлення, засоби порятунку, резервні засоби енергопостачання, ноші, обмежувальні стрічки.

23. Рекомендований перелік матеріальних цінностей для запобігання та ліквідації аварій на вибухонебезпечних та пожежонебезпечних об’єктах (АЗС) наведено в додатку 12 до цієї Методики.

На зазначених об’єктах суб’єктам господарювання в Номенклатурі рекомендується передбачити засоби пожежогасіння, обмежувальні стрічки, пісок, засоби освітлення, резервне джерело живлення, совкові лопати, сіль.

Начальник Управління
взаємодії з Державною
службою України
з надзвичайних ситуацій
Міністерства внутрішніх
справ України






Ю. Корева



Додаток 1
до Методики визначення номенклатури
та обсягів матеріальних резервів
для запобігання виникненню
надзвичайних ситуацій і ліквідації
їх наслідків
(пункт 4)


ЗАТВЕРДЖЕНО
_____________________________
               (назва виду документа,
яким затверджується створений документ)
___  ___________  ___ року № ____

НОМЕНКЛАТУРА ТА ОБСЯГИ
матеріальних резервів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків

______________________________________________________________________
(вид матеріального резерву (відомчий, регіональний, місцевий або об’єктовий))
________________________________________________________________________________
(найменування центрального органу виконавчої влади - для відомчого, області -
для регіонального, територіальної громади - для місцевого, об’єкта - для об’єктового резерву)

№ з/п

Найменування матеріальних цінностей

Одиниця виміру

Кількість

1

2

3

4

1. Засоби забезпечення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт





2. Засоби індивідуального захисту





3. Засоби енергопостачання





4. Засоби обігріву





5. Пально-мастильні матеріали





6. Будівельні матеріали





7. Речове майно





8. Інше майно







Додаток 2
до Методики визначення номенклатури
та обсягів матеріальних резервів
для запобігання виникненню
надзвичайних ситуацій і ліквідації
їх наслідків
(пункт 10)

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
матеріальних цінностей для реалізації заходів з евакуації населення (працівників), матеріальних і культурних цінностей у разі загрози виникнення або виникнення НС

№ з/п

Найменування матеріальних цінностей

Одиниця виміру

1

2

3

1

Бензин

л/кг

2

Дизельне пальне

л/кг

3

Моторна олива для бензинових двигунів

л/кг

4

Моторна олива для дизельних двигунів

л/кг

5

Намет

к-т

6

Ліжко (ліжко розкладне)

шт.

7

Спальний мішок

шт.

8

Матрац (каремат)

шт.

9

Ковдра

шт.

10

Подушка

шт.

11

Комплекти змінного взуття, одягу, натільної білизни

к-т

12

Твердопаливний котел (піч, булер’ян)

од.

13

Теплова гармата, конвектор, обігрівач

од.

14

Генератор

к-т

15

Одноразовий посуд

шт./к-т

16

Вода бутильована

бутиль

17

Сухий пайок для харчування на добу

к-т

18

Матеріали та вироби для пакування та загортання матеріальних і культурних цінностей

од.

19

Інші матеріальні цінності

од.



Додаток 3
до Методики визначення номенклатури
та обсягів матеріальних резервів
для запобігання виникненню
надзвичайних ситуацій і ліквідації
їх наслідків
(пункт 13)

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
матеріальних цінностей для розгортання пунктів тимчасового перебування постраждалих у разі загрози виникнення або виникнення НС, пов’язаних із припиненням (порушенням) роботи систем централізованого водопостачання, водовідведення, електро-, газо- та теплопостачання (в осінньо-зимовий період)

№ з/п

Найменування матеріальних цінностей

Одиниця виміру

1

Бензин

л/кг

2

Дизельне пальне

л/кг

3

Моторна олива для бензинових двигунів

л/кг

4

Моторна олива для дизельних двигунів

л/кг

5

Дрова

м-3

6

Електричні подовжувачі

шт.

7

Автономні пересувні електростанції/генератори

к-т

8

Твердопаливний котел (піч, булер’ян)

од.

9

Теплова гармата, конвектор, обігрівач

шт.

10

Радіостанції переносні

к-т

11

Аптечка для надання домедичної допомоги

шт.

12

Вогнегасник

од.

13

Дезінфікуючі засоби

л

14

Одноразовий посуд

шт.

15

Термопот

од.

16

Розкладні стільці та столи

од.

17

Автономні біотуалети

од.

18

Чай, цукор

кг

19

Інші матеріальні цінності

од.



Додаток 4
до Методики визначення номенклатури
та обсягів матеріальних резервів
для запобігання виникненню
надзвичайних ситуацій і ліквідації
їх наслідків
(пункт 14)

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
матеріальних цінностей для відновлення інфраструктури, будинків під час ліквідації наслідків НС

№ з/п

Найменування матеріальних цінностей

Одиниця виміру

1

2

3

1

Бензин

л/кг

2

Дизельне пальне

л/кг

3

Моторна олива для бензинових двигунів

л/кг

4

Моторна олива для дизельних двигунів

л/кг

5

Шифер / покрівельні матеріали

шт./лист

6

Цвяхи шиферні

кг

7

Руберойд

рулон

8

Плівка будівельна

м-2

9

Скло віконне, склопакети

м-2

10

Фанера (ДВП, ДСП, ОСБ)

м-2

11

Цегла, газо / піноблоки, цемент

од/кг.

12

Арматура (метал / композит)

мпог

13

Труба різного діаметру

мпог

14

Пиломатеріали (дошка, брус)

м-3

15

Лопата штикова

шт.

16

Лопата совкова

шт.

17

Кирка

шт.

18

Лом звичайний

шт.

19

Сокира теслярська

шт.

20

Кувалда важка

шт.

21

Бензо-, пневмо-, електроінструмент

к-т

22

Комплекти змінного взуття, одягу, натільної білизни

к-т

23

Інші матеріальні цінності

од.



Додаток 5
до Методики визначення номенклатури
та обсягів матеріальних резервів
для запобігання виникненню
надзвичайних ситуацій і ліквідації
їх наслідків
(пункт 15)

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
матеріальних цінностей для здійснення заходів щодо забезпечення пожежної безпеки та гасіння пожеж у природних екологічних системах

№ з/п

Найменування матеріальних цінностей

Одиниця виміру

1

2

3

1

Бензин

л/кг

2

Дизельне пальне

л/кг

3

Моторна олива для бензинових двигунів

л/кг

4

Моторна олива для дизельних двигунів

л/кг

5

Радіостанції переносні

к-т

6

Бензо-, електроінструмент

к-т

7

Сокира теслярська

шт.

8

Лопата штикова

шт.

9

Лопата совкова

шт.

10

Стрічка обмежувальна

м

11

Інші матеріальні цінності

од.



Додаток 6
до Методики визначення номенклатури
та обсягів матеріальних резервів
для запобігання виникненню
надзвичайних ситуацій і ліквідації
їх наслідків
(пункт 16)

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
матеріальних цінностей для запобігання виникненню НС і ліквідації їх наслідків у зонах можливого біологічного зараження, що виникають у різних галузях економіки та на об’єктах господарювання

№ з/п

Найменування матеріальних цінностей

Одиниця виміру

1

2

3

1

Бензин

л/кг

2

Дизельне пальне

л/кг

3

Моторна олива для бензинових двигунів

л/кг

4

Моторна олива для дизельних двигунів

л/кг

5

Протигаз фільтруючий у комплекті

к-т

6

Респіратори

шт.

7

Рукавички захисні

пар

8

Костюм біологічного захисту (за необхідності)

к-т

9

Комплекси спеціальної обробки

к-т

10

Комплекси санітарної обробки

к-т

11

Дезінфекційні засоби

шт.

12

Обприскувачі для проведення дезінфекції

к-т

13

Захисні окуляри

шт.

14

Радіостанції переносні

к-т

15

Автономні електростанції / генератори

к-т

16

Інші матеріальні цінності

од.



Додаток 7
до Методики визначення номенклатури
та обсягів матеріальних резервів
для запобігання виникненню
надзвичайних ситуацій і ліквідації
їх наслідків
(пункт 17)

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
матеріальних цінностей для запобігання виникненню НС і ліквідації їх наслідків у зонах можливого радіоактивного забруднення, що виникають у різних галузях економіки та на об’єктах господарювання

№ з/п

Найменування матеріальних цінностей

Одиниця виміру

1

2

3

1

Бензин

л/кг

2

Дизельне пальне

л/кг

3

Моторна олива для бензинових двигунів

л/кг

4

Моторна олива для дизельних двигунів

л/кг

5

Протигаз фільтруючий у комплекті

к-т

6

Респіратори

шт.

7

Прилади радіаційної розвідки

к-т

8

Дозиметри індивідуальні

шт.

9

Рукавички захисні

пар

10

Дезактивуючі засоби

кг

11

Захисний одяг захисту від забруднення радіоактивними речовинами (за необхідності)

к-т

12

Комплекси спеціальної обробки

к-т

13

Комплекси санітарної обробки

к-т

14

Захисні окуляри

шт.

15

Радіостанції переносні

к-т

16

Автономні електростанції / генератори

к-т

17

Інші матеріальні цінності

од.



Додаток 8
до Методики визначення номенклатури
та обсягів матеріальних резервів
для запобігання виникненню
надзвичайних ситуацій і ліквідації
їх наслідків
(пункт 18)

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
матеріальних цінностей для запобігання виникненню НС і ліквідації їх наслідків у зонах можливого хімічного забруднення з витоком небезпечних хімічних речовин, що виникають у різних галузях економіки та на об’єктах господарювання

№ з/п

Найменування матеріальних цінностей

Одиниця виміру

1

2

3

1

Бензин

л/кг

2

Дизельне пальне

л/кг

3

Моторна олива для бензинових двигунів

л/кг

4

Моторна олива для дизельних двигунів

л/кг

5

Протигаз фільтруючий у комплекті

к-т

6

Респіратори

шт.

7

Газоаналізатори універсальні

к-т

8

Прилади хімічної розвідки

к-т

10

Рукавички захисні

пар

11

Костюм хімічного захисту (за необхідності)

к-т

12

Костюм кислотостійкий (за необхідності)

к-т

13

Комплекси спеціальної обробки

к-т

14

Комплекси санітарної обробки

к-т

15

Дезінфекційні засоби

шт.

16

Обприскувачі для проведення дезінфекції

к-т

17

Захисні окуляри

шт.

18

Радіостанції переносні

к-т

19

Автономні електростанції / генератори

к-т

20

Інші матеріальні цінності

од.



Додаток 9
до Методики визначення номенклатури
та обсягів матеріальних резервів
для запобігання виникненню
надзвичайних ситуацій і ліквідації
їх наслідків
(пункт 20)

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
матеріальних цінностей для запобігання виникненню та ліквідації наслідків НС, небезпечних подій, пов’язаних із гідрологічними явищами (водопілля, паводки, затоплення)

№ з/п

Найменування матеріальних цінностей

Одиниця виміру

1

2

3

1

Мішки для сипучих матеріалів

шт.

2

Насоси для відкачування води різної потужності

к-т

3

Шлюпка рятувальна

од.

4

Надувні човни / металеві човни / плоти

од.

5

Двигуни для човнів

од.

6

Рятувальні жилети

шт.

7

Рятувальні круги

шт.

8

Рятувальні мотузки

м

9

Багор

шт.

10

Ліхтар груповий акумуляторний

шт.

11

Радіостанції переносні

к-т

12

Чоботи гумові

пар

13

Драбина-палиця пожежна

шт.

14

Рятувальний кінець Александрова типу КК-1

шт.

15

Засоби для знезараження води

шт./уп.

16

Інші матеріальні цінності

од.



Додаток 10
до Методики визначення номенклатури
та обсягів матеріальних резервів
для запобігання виникненню
надзвичайних ситуацій і ліквідації
їх наслідків
(пункт 21)

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
матеріальних цінностей для ліквідації наслідків НС на водних об’єктах, які виникли внаслідок транспортних аварій, аварій з викиданням (загрозою викидання) небезпечних речовин

№ з/п

Найменування матеріальних цінностей та запасів

Одиниця виміру

1

2

3

1

Бензин

л/кг

2

Дизельне пальне

л/кг

3

Моторна олива для бензинових двигунів

л/кг

4

Моторна олива для дизельних двигунів

л/кг

5

Ліхтар груповий акумуляторний

шт.

6

Сорбенти для збирання нафти, нафтопродуктів з водної поверхні та ґрунту

кг

7

Бонові загородження

пог. м

8

Мішки для утилізації

шт.

9

Лопата штикова

шт.

10

Лопата совкова

шт.

11

Відра

шт.

12

Мотузки

м

13

Рятувальні круги

шт.

14

Рятувальні жилети

шт.

15

Надувні човни / металеві човни / плоти

од.

16

Двигуни для човнів

од.

17

Гучномовці

од.

18

Інші матеріальні цінності

од.



Додаток 11
до Методики визначення номенклатури
та обсягів матеріальних резервів
для запобігання виникненню
надзвичайних ситуацій і ліквідації
їх наслідків
(пункт 22)

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
матеріальних цінностей для ліквідації аварій на території гірничо, газо-, нафтовидобувної галузі, шахт

№ з/п

Найменування матеріальних цінностей та запасів

Одиниця виміру

1

2

3

1

Бензин

л/кг

2

Дизельне пальне

л/кг

3

Моторна олива для бензинових двигунів

л/кг

4

Моторна олива для дизельних двигунів

л/кг

5

Стрічка обмежувальна

м

6

Пересувна освітлювальна вежа

к-т

7

Автономні пересувні електростанції / генератори

к-т

8

Ноші

шт.

9

Інші матеріальні цінності

од.



Додаток 12
до Методики визначення номенклатури
та обсягів матеріальних резервів
для запобігання виникненню
надзвичайних ситуацій і ліквідації
їх наслідків
(пункт 23)

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
матеріальних цінностей для запобігання та ліквідації аварій на вибухонебезпечних та пожежонебезпечних об’єктах (АЗС)

№ з/п

Найменування матеріальних цінностей та запасів

Одиниця виміру

1

2

3

1

Вогнегасники порошкового або вуглекислотного типів

шт.

2

Стрічка обмежувальна

м

3

Пересувна освітлювальна вежа

к-т

4

Автономні пересувні електростанції / генератори

к-т

5

Лопата совкова

шт.

6

Лопата штикова

шт.

7

Лом

шт.

8

Сіль

кг/т

9

Пісок

т

10

Багор

шт.

11

Мішки для сипучих матеріалів

шт.

12

Інші матеріальні цінності

од.




вгору