Документ z0137-24, чинний, поточна редакція — Прийняття від 09.10.2023
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 23.03.2024. Подивитися в історії? )
Експортування великих файлів може зайняти більше часу!
Виберіть формат файлу для збереження:

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

09.10.2023  № 535


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 січня 2024 р.
за № 137/41482

Про затвердження форми Повідомлення про завершення здійснення банками валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, та Порядку його подання банками до Державної податкової служби України

Відповідно до підпункту 91.3 пункту 91 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, Закону України від 12 січня 2023 року № 2881-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного стану» та підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

форму Повідомлення про завершення здійснення банками валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення;

Порядок подання банками до Державної податкової служби України повідомлення про завершення здійснення банками валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення.

2. Департаменту податкової політики Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:

подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;

оприлюднення цього наказу.

3. Цей наказ набирає чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів України Воробей С.І. та Голову Державної податкової служби України.

В.о. Міністра

Д. Улютін

ПОГОДЖЕНО:

В.о. Голови Державної податкової служби України

Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України

Голова Національного банку України

Директор-розпорядник
Фонду гарантування вкладів фізичних осіб



Т. Кірієнко


О. Вискуб

А. Пишний


С. Рекрут



ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
09 жовтня 2023 року № 535

ПОВІДОМЛЕННЯ
про завершення здійснення банками валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення




ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
09 жовтня 2023 року № 535


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 січня 2024 р.
за № 137/41482

ПОРЯДОК
подання банками до Державної податкової служби України Повідомлення про завершення здійснення банками валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає послідовність дій банків під час надання ДПС повідомлення про завершення здійснення банками валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення (далі - Повідомлення).

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Податковому кодексі України (далі - Кодекс), Митному кодексі України, законах України та інших нормативно-правових актах.

II. Особливості заповнення банками Повідомлення

1. Повідомлення складається окремо щодо кожного платника податків на підставі даних, які надаються Держмитслужбою відповідно до абзацу четвертого підпункту 91.3 пункту 91 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

2. У Повідомленні зазначається інформація виключно стосовно товарів, до яких відповідно до статті 19-1 розділу II Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» застосовано режим експортного забезпечення.

3. Повідомлення складається з інформаційних полів та табличної частини.

Порядковий номер Повідомлення містить лише цифрові значення (не має містити літер чи інших символів).

Облік (нумерація) складених повідомлень ведеться банком у довільній формі та порядку.

Порядковий номер Повідомлення не може починатись на «0».

4. В інформаційних полях Повідомлення вказується інформація щодо банку та експортера.

У рядках, відведених для заповнення даних банку (найменування банку, код за ЄДРПОУ, єдиний ідентифікатор Національного банку України), який здійснює валютний нагляд за операцією з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, банк зазначає власні дані.

У рядках, відведених для заповнення даних експортера (повне найменування платника податків, індивідуальний податковий номер, податковий номер платника податку / серія (за наявності) та номер паспорта (зазначають громадяни України, до паспортів яких внесено відмітку, що свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта)), банк зазначає дані експортера, який здійснює експорт товарів, щодо яких застосовано режим експортного забезпечення.

5. До таблиці Повідомлення вносяться дані в розрізі опису даних про здійснену експортером операцію, а саме:

до графи 2 та 3 - номер та дата митної декларації, що підтверджує здійснення операції з вивезення за межі митної території товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення.

Дата митної декларації заповнюється цифрами у такій послідовності: день місяця (дві цифри), місяць (дві цифри), рік (чотири цифри);

до графи 4 - літерний код валюти, який зазначено у митній декларації згідно з Переліком кодів валют для статистичних цілей, затвердженим наказом Державної служби статистики України від 08 січня 2020 року № 33;

до графи 5 - десять знаків коду товару згідно з УКТ ЗЕД, які заповнюються суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо);

до графи 6 - фактурна вартість товару, до якого застосовується режим експортного забезпечення, яка відповідає значенню графи 42 «Ціна товару» відповідної митної декларації.

6. Усі графи Повідомлення підлягають заповненню. При заповненні граф Повідомлення проставляння нулів, прочерків та інших знаків чи символів не допускається.

7. Дата завершення здійснення валютного нагляду та дата подання банком Повідомлення заповнюються цифрами в такій послідовності: день місяця (дві цифри), місяць (дві цифри), рік (чотири цифри).

III. Вимоги до подання Повідомлення

1. Банк протягом трьох робочих днів, наступних за днем завершення здійснення валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків за відповідною операцією з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення (крім завершення валютного нагляду у зв’язку із закриттям всіх рахунків резидента в банку та/або зміною обслуговуючого банку в митній декларації), подає до ДПС засобами електронного зв’язку в електронній формі Повідомлення з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та статті 42 розділу II Кодексу.

2. Електронна форма Повідомлення розміщується на вебпорталі ДПС у форматі, затвердженому в установленому законодавством порядку.

3. Повідомлення не може бути подано або надіслано до ДПС у паперовій формі.

4. Повідомлення, складене з порушенням вимог цього Порядку, ДПС не приймається, про що ДПС повідомляє банк у порядку, передбаченому пунктом 42.6 статті 42 розділу II Кодексу.

Банк не пізніше операційного дня, наступного за днем отримання від ДПС такого повідомлення про неприйняття, надсилає ДПС нове Повідомлення із виправленими даними.

5. Повідомлення подає голова ліквідаційної комісії (ліквідатор) у разі ліквідації банку з підстав, визначених частиною першою статті 77 глави 16 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

6. Подання Повідомлення здійснюється банками через комунікаційні мережі з використанням засобів технічного та криптографічного захисту інформації відповідно до вимог законодавства з питань захисту інформації.

Для захисту інформації, яка передається, ДПС та банки впроваджують організаційно-технічні заходи, що забезпечують захист інформації з обмеженим доступом відповідно до Закону України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах».

Організація захисту інформації в банках здійснюється відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України.

7. Повідомлення підписується керівником банку або уповноваженою на підписання Повідомлення особою.

Уповноваженою на підписання Повідомлення особою є:

посадова чи відповідальна особа банку, якій керівником банку делеговано право підпису Повідомлення;

голова ліквідаційної комісії (ліквідатор) у випадку, передбаченому цим розділом.

Банк повідомляє ДПС про осіб, уповноважених на підписання Повідомлення, шляхом направлення засобами електронного зв’язку в електронній формі повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису з урахуванням вимог статті 42 розділу ІІ Кодексу.

Для підписання Повідомлення використовується кваліфікований електронний підпис та кваліфікована електронна печатка (за наявності).

За умови здійснення господарської діяльності без застосування печатки банки мають право не використовувати кваліфіковану електронну печатку.

Директор Департаменту
податкової політики


В. Овчаренко



вгору