Документ 244-2024-п, чинний, поточна редакція — Прийняття від 05.03.2024
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 07.03.2024. Подивитися в історії? )
Експортування великих файлів може зайняти більше часу!
Виберіть формат файлу для збереження:

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 5 березня 2024 р. № 244
Київ

Про затвердження Порядку оформлення, переоформлення, видачі, зберігання та обліку сертифікатів про акредитацію освітньої програми і форм таких сертифікатів

Відповідно до частини шостої статті 25 Закону України “Про вищу освіту” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити:

Порядок оформлення, переоформлення, видачі, зберігання та обліку сертифікатів про акредитацію освітньої програми, що додається;

форму сертифіката про акредитацію освітньої програми згідно з додатком 1;

форму сертифіката про умовну (відкладену) акредитацію освітньої програми згідно з додатком 2.

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 р. № 565 “Про затвердження форми сертифіката про акредитацію освітньої програми і Порядку оформлення, переоформлення, видачі, зберігання та обліку таких сертифікатів” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 55, ст. 1706).

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73




ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 березня 2024 р. № 244

ПОРЯДОК
оформлення, переоформлення, видачі, зберігання та обліку сертифікатів про акредитацію освітньої програми

1. Цей Порядок визначає механізм оформлення, переоформлення, видачі, зберігання та обліку сертифікатів про акредитацію освітньої програми (у тому числі з визначенням “зразкова”) та сертифікатів про умовну (відкладену) акредитацію освітньої програми (далі - сертифікати) у сфері вищої освіти.

2. Оформлення, переоформлення, видача, зберігання та облік сертифікатів здійснюються Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти (далі - Національне агентство).

3. Національне агентство оформлює сертифікат протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення про акредитацію освітньої програми.

4. Сертифікат про акредитацію освітньої програми (у тому числі з визначенням “зразкова”) видається строком на п’ять років, сертифікат про умовну (відкладену) акредитацію освітньої програми - строком на один рік. За наявності у закладу вищої освіти інституційної акредитації та акредитування освітньої програми з визначенням “зразкова” сертифікат про акредитацію такої освітньої програми видається строком на 10 років.

Строк дії сертифіката про акредитацію освітньої програми (у тому числі з визначенням “зразкова”) встановлюється до 1 липня року, що настає після закінчення відповідно п’яти або десяти років з дня прийняття Національним агентством рішення про акредитацію освітньої програми.

Строк дії сертифіката про умовну (відкладену) акредитацію освітньої програми становить один рік з дня прийняття рішення про умовну (відкладену) акредитацію освітньої програми.

5. Сертифікат оформлюється в електронній формі із накладенням кваліфікованої електронної печатки Національного агентства відповідно до вимог законодавства та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Примірник сертифіката зберігається в інформаційно-комунікаційних системах Національного агентства.

Інформація про видачу сертифіката вноситься Національним агентством протягом трьох робочих днів з дня його видачі до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі - Єдина електронна база).

6. Зберігання та облік сертифікатів здійснюється Національним агентством з дотриманням вимог законодавства у сфері захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах.

7. Сертифікат підлягає переоформленню з підстав, визначених частиною шостою статті 25 Закону України “Про вищу освіту”.

8. Для переоформлення сертифіката заклад вищої, фахової передвищої освіти, наукова установа або їх правонаступник (у разі реорганізації) звертаються до Національного агентства із заявою про переоформлення сертифіката (далі - заява).

У заяві зазначаються підстави для переоформлення сертифіката та підтверджується, що освітня програма, за якою провадитиметься освітня діяльність після переоформлення сертифіката, відповідає акредитованій освітній програмі.

До заяви додаються:

документи, які свідчать про наявність підстав для переоформлення сертифіката;

відповідне рішення колегіального органу управління закладу вищої, фахової передвищої освіти, наукової установи про відповідність освітньої програми, за якою провадитиметься освітня діяльність після переоформлення сертифіката, акредитованій освітній програмі.

Для переоформлення сертифіката спільної (узгодженої) освітньої програми заява подається одним із закладів вищої освіти або науковою установою, що виконують таку освітню програму.

За умови виникнення підстав для переоформлення сертифіката відповідно до частини шостої статті 25 Закону України “Про вищу освіту” для освітньої програми, яку акредитовано умовно (відкладено) до 28 травня 2023 р. та щодо якої не видавався відповідний сертифікат, Національне агентство видає сертифікат про умовну (відкладену) акредитацію освітньої програми із строком дії, встановленим згідно з абзацом третім пункту 4 цього Порядку.

У разі внесення змін до переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, сертифікати після їх переоформлення є чинними до закінчення строку їх дії.

9. Національне агентство протягом десяти робочих днів з дати надходження заяви переоформлює сертифікат з урахуванням змін, зазначених у заяві.

10. Строк дії переоформленого сертифіката не може перевищувати строку дії сертифіката, що переоформлювався.

11. У разі втрати або пошкодження сертифіката, виданого Національним агентством у паперовій формі, Національне агентство за заявою закладу вищої, фахової передвищої освіти, наукової установи оформлює сертифікат в електронній формі та видає його з урахуванням положень, визначених у пункті 5 цього Порядку.

12. Зміна назви або шифру спеціалізації, що не призводить до зміни змісту освітньої програми, не є підставою для переоформлення сертифіката про акредитацію такої освітньої програми. За зверненням закладу вищої, фахової передвищої освіти, наукової установи Національне агентство здійснює відповідні дії в Єдиній електронній базі щодо чинності сертифіката про акредитацію освітньої програми з новою назвою або шифром спеціалізації.

13. Сертифікат втрачає чинність у разі прийняття Національним агентством рішення про припинення дії сертифіката за результатами постакредитаційного моніторингу з дати ухвалення такого рішення, про що Національним агентством вноситься інформація до Єдиної електронної бази.




Додаток 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 березня 2024 р. № 244

СЕРТИФІКАТ
про акредитацію освітньої програми


Додаток 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 березня 2024 р. № 244

СЕРТИФІКАТ
про умовну (відкладену) акредитацію освітньої програми



вгору